Časté dotazy nových zákazníků

Mohu se připojit do vaší sítě sám?
• Ano, pořiďte si vlastní zařízení, nastavte si jej. V případě, že použijete námi doporučované zařízení, můžeme Vám zařízení optimálně nastavit za nižší cenu.
• S námi podepíše smlouvu o připojení u nás v kanceláři, nebo korespondenční cestou.

Musím platit za instalaci či připojovací sadu
Pokud si vyberete tarif D (a nezrealizujete si připojení sám), pak ano. Ale máme k dispozici tarify P, kdy realizaci připojení hradíme my a je pro Vás zcela zdarma.

Jak probíhá zřízení internetu?
Nejdříve obhlídka, která potvrdí dostupnost našich služeb v konkrétním míste. Následně proběhne instalace u vás doma nebo předání sady u nás v kanceláři a podpis smlouvy. Pak už jenom užíváte naše služby.

Časté dotazy stávajících zákazníků

Mohu zaplatit na rok dopředu?
Ano, můžete. Zaplatíte jen jedenáct měsíců a získáte jeden měsíc zdarma. Tedy 12 měsíců připojení za cenu 11.

Do kdy mám zaplatit měsíční platbu za internet?
Do 15dne v daném měsící. Faktura se vystavuje na začátku měsíce, obvykle 1. dne, a má splatnost 14 dní.

Co dělat když nemohu včas zaplatit?
Dejte nám vědět ještě před splatností, tedy včas, že máte takovýto problém a dohodneme se na posunutí splatnosti.

Proč musím platit pokutu za 2. upomínku?
Protože, jste nezaplatili včas a nereagovali jste na první upomínku. I přesto, že budete ve druhé upomínce a nemůžete včas zaplatit je možné oddálit se dohodnout na náhradním termínu úhrady, bez zastavení služeb. V opačném případě (stav: dělám mrtvého brouka) Vám bude kvůli neuhrazeným fakturám pozastaveny služby.

Nefunguje mi odesílní pošty, co dělám špatně?
Nastavte si smtp server pro odesílání na smtp.skvely.net (port 25). Pokud nemáte veřejnou ip adresu tak cizí smtp servery jsou blokovány kromě několika nejčastějších (smtp.seznam.cz, smtp.centrum.cz, smtp.google.com apod). Pokud nám napíšete, můžeme do našich firewallů přidat výjimku i pro Váš smtp server.
jak nastavit SMTP v poštovních aplikacích

Internet mi jde pomalu, co mám dělat?
Zkontrolujte si Váš počítač na viry, trojské koně apod. Zastavte veškeré stahování a udělejte několik rychlostích testů . Také nám dejte nám vědět na podpora@skvely.net a naši administrátoři se Vám pokusí poradit, zkontrolují stav sítě a rychlost připojení k Vám, aby Vám pomohli s diagnostikou kde je problém. Většinou se jedná o problém v počítači zákazníka, ale někdy může dojít k zarušenému kanálu, či poškození našeho spoje a my chceme tyto problémy řešit, pokud je náš monitoring neodhalí sám.

Dojdou Vám IP adresy?
• Pravděpodobně máte namysli adresy verze 4 (IPv4). Před rokem jsme se stali členy RIPE NCC a dostali jsme přidělený blok 2048 IP adres (109.71.208.0/22). Z tohoto bloku využíváme zatím asi jednu čtvrtinu, takže naše síť má adres dostatek.
• Nicméně i tak nespíme, a připravujeme naší síť na IPv6. Již jsme dostali přidělený obrovský blok IPv6. (2a03:e00::/32), ale v současné době (únor 2011) zatím konektivitu na bázi IPv6 nenabízíme.

Kdy bude dostupné IPv6 ve skvely.net?
• Předpokládáme, že během léta 2011 bude spuštěn pilotní testovací provoz pro zájemce o nativní IPv6 připojení k internetu
• Následně vyhodnotíme informace z pilotního provozu a pokusíme se poskytovat každému zákazníkovi simultánně s IPv4
• Pro každou domácnost (přípojné místo) předpokládáme alokovat síť blokem ipv6 adres /64 (Pro představu ve vaší domácí síti budeme moci připojit v maximu: 2miliardy krát 2miliardy zařízení) - což si směle troufáme tvrdit, že bude dostatečné na dlouho dobu.

Mám nárok na slevu?
• Pro naše zákazníky máme od roku 2011 věrnostní program.
• Věrností program Vám umožní slevy až do výše 100% na naše služby či 50% na nákup.
• Body do věrnostního programu budou připočítány každému zákazníkovi za včasnou úhradu faktur za připojení k internetu.